Istorija

Lietuvių, gyvenusių užsienyje, visuomeninė organizacija (LGUVO) „Sugrįžus” veikia jau dešimtmetį. Savo veiklą pradėjusi kaip burianti iš Amerikos sugrįžusius, dabar organizacija priima visus, ilgiau ar trumpiau gyvenusius užsienyje.

Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenę ir mokęsi lietuviai pirmą kartą susitiko 2006 m. rugpjūčio mėnesį. Jurgitai Dapkutei ir Mindaugui Kazlauskui kilus idėjai visus suburti į organizaciją arba klubą, 2007 m. vasario mėn. 1 d. buvo pasirašyta Steigimo sutartis ir įvyko Steigiamasis lietuvių, gyvenusių Amerikoje, visuomeninės organizacijos „Sugrįžus“ susirinkimas. 2009 m. sausio 31 d. Visuotinio susirinkimo sprendimu nutarta organizacijos pavadinimą keisti į Lietuvių, gyvenusių užsienyje, visuomeninę organizaciją (LGUVO) „Sugrįžus“, kurios įstatai buvo patvirtinti Visuotiniame narių susirinkime 2011 m. sausio 29 d.

LGAVO Steigiamasis susirinkimas 2007 m. vasario 1 d.

Vienas iš organizacijos įkūrėjų prof. Daumantas Matulis sako, kad su bendraminčiais kūrė „Sugrįžus“ visų pirma siekdami padėti atsakyti į įvairius grįžtančiųjų klausimus. „Kai daug ko nežinai, tai lietuvius baugina, o sprendimą sugrįžti į Lietuvą priverčia atidėti“, – aiškina prof. D. Matulis ir prisimena, kaip jo šeimai sugrįžus gyventi į Lietuvą taip pat užgriuvo šimtai smulkių rūpesčių, kuriuos išspręsti su kitų pagalba būtų buvę daug lengviau ir paprasčiau. Todėl atsirado noras padėti ir kitiems.

Nepolitinė ir pelno nesiekianti organizacija „Sugrįžus” yra atvira tautiečiams iš viso pasaulio ir skatina juos sugrįžti į tėvynę bei dalintis užsienyje įgyta patirtimi.

Plačiau >>>