JAV dėkojome Vašingtono aikštėje

Liepos 20 d. LGUVO „Sugrįžus“ nariai ir jų draugai rinkosi į Vašingtono aikštę Vilniuje, kur vyko Užsienio reikalų ministerijos organizuojamas nuotaikingas renginys „Kartu tarkime „ačiū“ JAV!“. Visi šventės dalyviai pažymėjo istorinę Sumner Welles 1940 m. liepos 23-osios deklaraciją, kuria Jungtinės Amerikos Valstijos nepripažino Baltijos šalių okupacijos.

Susirinkusiuosius sveikino užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, kalbėjo kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus, pirmasis valstybės vadovas Lietuvai atkūrus nepriklausomybę Vytautas Landsbergis ir kiti svečiai.

Kaip ir kasmet skambant Lietuvos kariuomenės orkestrui buvo pakeltos Baltijos šalių ir JAV vėliavos, atlikti Lietuvos ir JAV himnai. Renginį vedė iš Čikagos sugrįžęs buvęs Lietuvos Respublikos generalinis konsulas Marijus Gudynas.

Sumner Welles deklaracijos paskelbimo minėjimas ir renginys Vašingtono aikštėje organizuojamas jau ne pirmą kartą ir tapo gražia tradicija – kiekvienas metais vyksta laisvės šventė, kuria yra pagerbiama istorinė atmintis ir padėkojama Lietuvos sąjungininkams už dešimtmečius puoselėtą ir palaikytą nepriklausomos Lietuvos viltį.

Tadas Kubilius, Užsienio reikalų ministerijoje kuruojantis dvišalius Lietuvos ir JAV santykius sako, kad šis renginys yra labai svarbus. „Man kaip lietuvių, gyvenusių užsienyje, visuomeninės organizacijos „Sugrįžus“ Valdybos nariui yra malonu prisidėti prie Vašingtono aikštės švenčių ir pačios aikštės bendruomenės – žmonių, kurie neabejingi Laisvės idėjoms ir Lietuvos bei JAV tvirtiems ryšiams subūrimo, – aiškino diplomatas. – Mums reikia daugiau Amerikos Lietuvoje, o Amerikoje – daugiau Lietuvos. Todėl noriu prisidėti, kad Vašingtono aikštė Vilniaus centre taptų simboline žmonių susibūrimo ir bendravimo vieta.“

Susirinkę Vašingtono aikštėje visi šventė su laisvę mylinčiais žmonėmis, amerikietišku maistu ir muzika!

Daugiau šventės akimirkų – Alvydo Stričkos nuotraukų albume >>>