Prezidentas Daumantas Matulis susitiko su Jungtinėje Karalystėje studijuojančiais lietuviais

Pirmoje renginio dalyje apie karjeros Jungtinėje Karalystėje ir Lietuvoje galimybes kalbėjo: UAB „Eurofarmacijos vaistinės“ valdybos pirmininkas Ignas Staškevičius, advokatų kontoros „Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai LAWIN“ vadovaujantis partneris Rolandas Valiūnas, Londono Sičio lietuvių klubo prezidentas, investicinio banko „Credit Suisse“ kapitalo rinkų grupės viceprezidentas Darius Daubaras ir investicijų valdymo bendrovės „GLG Partners“ investicijų portfelio valdytojas Žilvinas Mečelis.

Po pertraukos ambasadorius V. Ušackas pakvietė studentus dalyvauti politologinėje diskusijoje „Kaip galime kurti ateities Lietuvą?“. Savo mintimis pasidalino politikos apžvalgininkas ir žurnalistas Virginijus Savukynas, Oksfordo Universiteto tarptautinių santykių doktorantė Agnė Baranauskaitė ir Respublikos Prezidento visuomeninis konsultantas išeivijos klausimais, Lietuvių gyvenusių Amerikoje visuomeninės organizacijos „Sugrįžus“ pirmininkas, projekto „Kryptis – namo“ stipendiatas, biochemikas dr. Daumantas Matulis.

Daumantas Matulis trumpai papasakojo apie naujai įkurtą visuomeninę organizaciją „Sugrįžus“, kuri jungia į Lietuvą sugrįžusius lietuvius, stengiasi jiems padėti integruotis į visuomenę Lietuvoje, tuo pačiu perteikdama narių sukauptą patirtį. Taip pat jis pristatė Užsienio Lietuvių Mokslo Forumo veiklą. ULMF dalyvauja Lietuvos mokslo reformose bei informuoja Vakaruose dirbančius mokslininkus apie mokslo srityje vykstančias permainas.

Įdomi diskusija išsivystė apie švietimo situaciją Lietuvoje, LR valdžios pastangas reformuoti universitetus bei mokslo institutus, o taip pat ir apie padėtį vidurinio švietimo įstaigose. Jau sukurta taip vadinama „Tyrėjų karjeros programa“, kuri finansuojama ES SF lėšomis. Vienas iš jos tikslų – finansuoti naujų tyrimo laboratorijų steigimą, pritraukiant geriausiose pasaulio universitetuose išsilavinimą įgijusį lietuvių jaunimą.

Vakarinės programos metu renginio dalyviai galėjo susipažinti ir pabendrauti neformalioje aplinkoje, pasiklausyti akustinio koncerto.

Studentų susitikimas tradiciškai sutapo su kovo 8-9 dienomis vykusiu krepšinio turnyru „Ambasadoriaus Taurė“. Daugiau informacijos apie turnyrą – Lietuvos ambasados Londone internetinėje svetainėje www.lithuanianembassy.co.uk.