Garsinti Lietuvos vardą

Balandžio 14 d. po gražios savanariškos šiukšlių rinkimo ant Trijų Kryžių kalno talkos, „sugrįžėliai” suspėjo apsilankyti Tarptautinės migracijos organizacijos (TMO) surengtoje informacinėje mugėje „Gyvenk ir dirbk Lietuvoje“, kur dar kartą pasitvirtino LGAVO „Sugrįžus” sujungusi idėja – vis daugiau išvykusių svarsto sugrįžimo klausimą, juos pristabdo tik nesaugumo, nežinios jausmas – ką jie ras, kaip pavyks adaptuotis, ar iš Lietuva jų laukia?

Būtent šioje informacinėje mugėje vykusiose karštose diskusijose apie tai, ar „pasaulinės patirties” alkstančiam šiandienos Lietuvos jaunimui reikia vykti jos ieškot, „sugrįžusieji” galėjo drąsiai pristatyti savąją patirtį – „užsieniai” išgrynina vertybes ir lietuviškas šaknis, motyvuoja siekti prasmingos būties ir reikšmingos veiklos – kitaip sakant „sugrąžina”. Sugrąžina būtent tuos, kuriems svarbiau ne „patogiai”, bet prasmingai gyventi. Nepaneigsit – šaunuoliai visad suranda šaunuolius. Taip „sugrįžėlius“ rado ir projekto „Vilnius – Lietuvos kultūros sostinė” vadovai ir pakvietė prisijungti prie gerų žinių apie Lietuvą ir ypač sostinę Vilnių skleidimo pasauliui misijos- tapti projekto ambasadoriais.

Lietuvai reikia tokių žmonių. Tokių, kaip LT United, kurių palydose į paskutinį kaip grupės koncertą Čikagoje buvo suteikta garbė dalyvauti ir LGAVO „sugrįžus” atstovams. Didžiavomės, jais, išgarsinusiais Lietuvą 2006 metų Eurovizijos konkurse, sveikinome pelnytai už singlą „We are the winers” gavus platininį diską, kurį Lietuvos vyrams press-konferencijos metu įteikė JAV Ambasadorius Lietuvai John Cloud. Nuoširdžiai džiaugėmės tapus pirmaisiais projekto „Vilnius – Lietuvos kultūros sostinė” ambasadoriais. Džiugu, kad yra Lietuvoje tokių asmenybių, kurių dėka galime ir turime suvienyti visame pasaulyje išsibarsčiusius lietuvius. Susivienyti Lietuvai.

Tikime, kad LT United perduota žinia apie mus, „sugrįžusius”, anapus Atlanto vis dar gyvenantiems, svajojantiems, bet abejojantiems taps aiškiu žinojimu, jog subrendusiems grįžti, delsti nebereikia.