LGUVO „Sugrįžus“ šventė JAV Nepriklausomybės dieną

Lietuvių, gyvenusių užsienyje, visuomeninės organizacijos (LGUVO) „Sugrįžus“ nariai ir jų draugai birželio 30 d. dalyvavo Vilniaus Verkių parke vykusioje kasmetinėje, jau 17-ąjį kartą Amerikos prekybos rūmų Lietuvoje (The American Chamber of Commerce in Lithuania) surengtoje JAV Nepriklausomybės dienos (USA Independence Day) šventėje. Piknikas nušvito mėlynos, baltos ir raudonos spalvų deriniais, visus dar labiau priartinęs prie Amerikos ir jos švenčių tradicijų.

„Jau tapo tradicija mūsų birželio mėnesio susitikimą surengti būtent Verkių parke, kartu su amerikiečiais minint jų Nepriklausomybės dieną. Juo labiau, prieš dešimt metų organizacija buvo įkurta iš JAV sugrįžusių lietuvių iniciatyva. Daug mūsų anksčiau gyveno Jungtinėse Amerikos Valstijose, todėl amerikiečių šventiška dvasia mums tapo labai artima“, – sakė LGUVO nariai.

Išskirtinis svečias – NBA žaidžiantis Lietuvos krepšininkas

JAV Nepriklausomybės diena minima liepos 4 dieną. Lietuvoje piknikas surengtas kiek anksčiau. Gyva muzika, skanus maistas, švieži gėrimai, užsiėmimai vaikams ir suaugusiems, o svarbiausia – gera nuotaika – visų laukė piknike.

Šventė prasidėjo sugiedojus Jungtinių Amerikos Valstijų ir Lietuvos valstybinius himnus, kuriuos atliko muzikinio projekto „X faktorius“ nugalėtoja Iglė Bernotaitytė. Sveikinimo žodį tarė Amerikos prekybos rūmų Lietuvoje valdybos pirmininkas Tadas Vizgirda. Susirinkusiems pasirodė Lietuvos kariuomenės orkestras ir Garbės sargybos kuopos kariai, pristatę parodomąją programą su stilizuotomis salvėmis.

Išskirtiniu svečiu piknike Verkių parke buvo Lietuvos krepšinio rinktinėje ir NBA Niujorko „Knicks“ klube žaidžiantis krepšininkas Mindaugas Kuzminskas, šventėje pristatęs savo karjeros nuotraukų parodą ir surengęs krepšinio turnyrą po atviru dangumi.

Tai – šeimos šventė

Šiemet šventė neturėjo konkrečios temos, tačiau viskas priminė tipišką amerikietišką barbekiu. Buvo iškepta 2 tūkst. hamburgerių, dalyviai mėgavosi kalnais amerikietiškų saldumynų, parke visus viliojo įvairios pramogos: batutai, žirgai, buvo galima pasivažinėti džipu, aplankyti JAV technologijų milžinės „Cognizant“ pramogų ir poilsio erdvę. Pagal tikrąsias amerikiečių tradicijas renginį vainikavo šventiniai fejerverkai. Organizatoriai sakė, kad tai – šeimos šventė, todėl viskas buvo skirta šeimai.

Liepos 4-ąją JAV prisimena nuo 1776-ųjų, kai trylika Didžiosios Britanijos imperijos kolonijų paskelbė nepriklausomybę nuo Didžiosios Britanijos. Tai viena svarbiausių amerikiečių švenčių, kuri šventiškai minima ne tik Amerikoje.

Nuotraukos šventės dalyvių LGUVO „Sugrįžus“ narių