Siūloma 20 tūkst. lt už raginimus grįžti namo

Antrajame etape kandidatai gali registruotis arba būti registruojami iki šių metų lapkričio 16 dienos. Iki gruodžio pradžios premijos Komisija iš visų pretendentų išrinks ir paskelbs nugalėtoją, kuriam ir bus įteikta kompanijos „TeliaSonera“ įsteigta 20 tūkst. Lt premija. Komisiją sudaro žymūs visuomenės veikėjai Algimantas Čekuolis, Voldemaras Chomičius, Leonidas Donskis, Halina Kobeckaitė, Antanas Kulakauskas, Gitanas Nausėda, Romas Sakadolskis ir Virginijus Savukynas.

Premijos Komisijos nariai jau pasiūlė keletą galimų asmenų ir organizacijų, kurios pretenduos į „Kryptis – namo“ antrojo etapo premiją. Tarp jų – Lietuvos ambasadorius Didžiojoje Britanijoje Vygaudas Ušackas, publicistas ir istorijos profesorius Egidijus Aleksandravičius. Į premiją taip pat pretenduos Švietimo ir mokslo ministerija, visuomeninė organizacija „Junior Chamber International“ bei Užupio gimnazija, kurios mokiniai rašo laiškus emigrantams, ragindami juos sugrįžti namo.

Informaciją apie projektą „Kryptis – namo“, jo nuostatus ir Komisijos sudėtį galima rasti internete adresu www.teliasonera.com/destinationhome. Pateikti paraiškas Komisijai kandidatai gali per programos koordinatorių Aistį Zabarauską el. paštu aistis@integrity.lt.

Projektu „Kryptis – namo“ kompanija „TeliaSonera“ ragina Lietuvos verslą, valdžią, visuomenines organizacijas bei privačius asmenis aktyviau įsitraukti į tėvynainių susigražinimo veiklą. Projektas buvo pradėtas 2006 m. gruodį, o birželio mėnesį, pasibaigus pirmajam etapui, 100 tūkst. litų stipendija skirta biochemikui Daumantui Matuliui, svetur išdirbusiam 11 metų.