LGAVO „Sugrįžus“ narių gruodžio susirinkimas

Programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ vizija – tai Europos ateities sostinė, atvira žmonėms, kultūroms, inovacijoms.

Programos misija – sukurti naują europinės kultūros patirtį, kurioje kultūra būtų šiuolaikinio gyvenimo savastis, o kultūros kūrėjas – kiekvienas žmogus.

2009-taisiais metais Lietuva švęs vardo tūkstantmetį, o Vilnius taps Europos kultūros sostinė. Šis jubiliejus ir Vilniui suteiktas statusas – reikšmingas įvertinimas ir pripažinimas. Tai unikali galimybė parodyti pasauliui, kuo esame ypatingi, pristatyti save, savo pasiekimus, atkreipti dėmesį, pakviesti visus čia atvykti.

Norėdami kuo plačiau paskleisti žinią apie savo šalį ir jos sostinę, parengėme Ambasadorių programą, kurios tikslas – suburti bičiulišką iniciatyvių ir Lietuvai neabejingų žmonių komandą, kuri pristatytų Vilnių, skleistų informaciją apie „Kultūra gyvai“ renginius, o miesto gyventojams ir svečiams leistų pasijusti kaip tikroje kultūros sostinėje.

Pirmasis žinią apie Vilnių skleisti ėmėsi Lietuvos Didysis Kunigaikštis Gediminas rašydamas laiškus Europos miestų gyventojams ir kviesdamas juos atvykti į Vilnių. Vilniaus, Europos Kultūros sostinės, ambasadoriai tęsia šią misiją. Vilniaus Ambasadorius – tai žmogus, norintis ir galintis suteikti užsienio svečiui visapusišką informaciją apie Vilnių bei kultūros sostinės renginius.