Smagus rudeninis piknikas

Per Lietuvių gyvenusių užsienyje visuomeninės organizacijos „Sugrįžus“ susitikimą su Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministru Vygaudu Ušacku 2009 m. liepos 29 dieną buvo pasiūlyta kitą kartą susieiti neformalioje aplinkoje, kur būtų galima linksmiau ir atsipalaidavus pabendrauti, susipažinti artimiau, pasikeisti mintimis, planais ir pasiūlymais, arba tiesiog drauge praleisti laisvalaikį.

Taip ir atsitiko š. m. rugsėjo 17 d. ant vilniečių pamėgto dešiniojo Neries kranto, džiaugiantis dar vis šildančia rudenėjančia saule.

Galima priminti, kad ministras Vygaudas Ušackas kaip buvęs Lietuvos Respublikos ambasadorius JAV ir Jungtinėje Karalystėje gerai pažįsta tų šalių lietuvių bendruomenes, o tuo pačiu jaučia ir viso pasaulio lietuvių, gyvenančių svečiose šalyse, gyvenimo džiaugsmus ir negandas bei lūkesčius iš tėvynės. Taip pat žinome, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Tautinių mažumų ir išeivijos departamento bei Lietuvių grįžimo į tėvynę informacijos centro funkcijos nuo 2010 m. sausio 1 dienos perduodamos naujai steigiamam Užsienio lietuvių departamentui Užsienio reikalų ministerijoje. Taigi, panašūs susitikimai, padedantys kurti ir išlaikyti gyvą ryšį tarp gyvenančių užsienyje draugų, sugrįžėlių bei Lietuvos institucijų, tampa ypatingai prasmingi.