Spalio susitikimas vyks skaitant poeziją

LGUVO „Sugrįžus“ prezidentas Edmundas Atkočiūnas ir kiti nariai rengia poezijos vakarą „Gyvojo žodžio skambesys“, kuris vyks spalio 26 d. M. K. Čiurlionio namuose (Savičiaus g. 11, Vilnius) 18.00 val.

Poezijos vakaru LGUVO „Sugrįžus“ pradeda kultūrinį-poetinį žygį, pasitikdama Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.

Susitikime savo eiles skaitys Gitana Merkelienė ir jos dukra Klaudia Merkelis, Undinė Teišerskienė, Edmundas Atkočiūnas. Muzikos akordais renginį puoš muzikos krypties meno dr. Jūratė Landzbergytė.

„Kuo daugiau Tautoje kuriančių žmonių, tuo Tauta ir jos žmonės – džiaugsmingesni, atviresni, produktyvesni. Kūryba žadina savitarpio pagarbą bei meilę.“ (Edmundas A.)

„Esame šio amžiaus kūrėjai. Poezija veda mus kalbėti, išreikšti, įprasminti mintis, jausmus, juos įamžinti. Ji padeda užsigydyti žaizdas, dažnai pakelia sparnus gyventi tikrąjį gyvenimą – be kaukių ir su jomis, be sienų ribų ir su jomis. Čia galime išsisakyti, paverkti, džiaugtis, skristi, mylėti, atleisti, liūdėti – rodos tiek daug, kiek mums duota jausti…“ (Gitana M.)

Visi vakare dalyvaujantys asmenys dalinsis savo gyvenimo, praleisto svečioje šalyje, dalimi, kurioje buvo svarbu išsaugoti savo gimtąją kalbą: „Artėdami prie šios ypatingos Lietuvai sukakties, susimąstome apie praeities svarbą dabarčiai: gyvas žodis, kalba, muzika – tai, ką mes gavome iš savo tėvų, mokytojų ir išsaugojome. Suvokdami dabarties svarbą ateičiai – šį turtą – gimtąją kalbą – perduodame savo atžaloms.“

Organizatoriai kviečia ir kitus prisijungti – visus norinčius pasidalinti savo eilėmis.

Kviečiame dalyvauti!