Europos parke prasidėjo Lietuvių vienybės karūnos paminklo statyba

Artėjant Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimo šimtmečiui, gruodžio 9 d. Europos parke buvo pastatytas aukuras Lietuvių vienybės karūnos paminklo įgyvendinimo projekte, po kuriuo buvo įkasti palinkėjimai Lietuvai. Šio projekto minties autorius LGUVO „Sugrįžus“ prezidentas E. Atkočiūnas, idėjos generatorius ir įgyvendintojas – skulptorius architektas, poetas Gediminas Radzevičius ir kiti iniciatyvinės grupės nariai.

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtas paminklas „Pasaulio lietuvių vienybės karūna“, kuris, pasak autorių, išreikš pasaulio lietuvių vienybę ir susitelkimą Lietuvos – savo protėvių žemės – labui.

„Monumentas – tai vienas iš numatomų ilgalaikių simbolių, skirtas skatinti viso pasaulio lietuvius stiprinti tautos vienybę, įamžinant tai konkrečiame vaizdinyje. Tai siekiamybė kelti lietuvių dvasią, sąmoningumą, norą, išsaugoti ne tik valstybę, bet ir prigimtinę savastį, kultūrą, tradicijas, papročius, tikėjimą, perduodant tai ateities kartoms. Tai amžino tautos darbo pastangų dalelė, skirta stiprinti lietuvių tautos vienybę“, – paminklo idėją pristatė skulptorius G. Radzevičius.

Europos parke paminklo statybos pradžią simbolizavo įmūryti jo aukuro pamatai. Visi renginio dalyviai metė į pamato duobę akmenis su savo intenciją LIETUVAI – taip buvo įkasti palinkėjimai Lietuvos valstybei.

Paminklo statymo iniciatyvinės grupės dalyviai – Pasaulio lietuvių bendrijos atstovė Lietuvoje Vida Bandis, Lietuvių, gyvenusių užsienyje, visuomeninės organizacijos „Sugrįžus“ prezidentas Edmundas Atkočiūnas ir valdybos narys, mokslininkas Daumantas Matulis, verslininkas Arūnas Pemkus ir kt.

Plačiau apie projektą >>>

Alvydo Stričkos nuotraukos