Prasmė būti ir būtinybė išlikti. Organizacijos gimtadienis Antalakajoje

Susitikimas buvo iš dalies darbinis – artėjant visuotiniam ataskaitiniam susirinkimui (2008 02 28), bei naujiems rinkimams į valdybą ir prezidento postą, buvo nuspręsta padiskutuoti apie galimas tolimesnes veiklos sritis, organizacijos ateities perspektyvas. Sąmoningai sugrįžta prie esminių dalykų, lemiančių organizacijos gyvybingumą, tokių, kaip: pagrindinė išplėstinė morališkai nesenstanti ir kompaktiška reprezentacinė organizacijos misija, ilgalaikiai ir trumpalaikiai tikslai, būtinybė „steigti postus“ atskiroms veiklos sritims koordinuoti, atnaujinti ir sustiprinti valdybos veiksnumą, išgryninti individualaus indėlio galimybes.

Nors kalbėta, ginčytasi, diskutuota, kritikuota daug, šį susitikimą galima drąsiai vadinti tikrąja „cementovke“. Tikriausiai iš dalies dėl to, kad pirmąkart organizacija gavo tokią didelę ir šaunią naujų narių „injekciją“. Iš 36 dalyvavusių 16 buvo „naujokų”, prie organizacijos gretų prisijungusių per pastaruosius keletą mėnesių (iš viso organizacijoje beveik 100 narių ir kandidatų į narius, užpildžiusių organizacijos svetainėje (www.sugrizus.lt) esančio naujo nario stojimo anketas).

Be kitų, visuotinio ataskaitinio susirinkimo bei rinkimų metu svarstyti numatytų temų iškelta ryški pastarųjų mėnesių aktualija – ar organizacija turi ribotis emigrantų ir re-emigrantų geografine padėtimi? Ar „sugrįžti“ labiau asocijuojasi su „iš kur“ ar su „į kur“? Ar teisinga ir ar laikas peržiūrėti galimus atsakymus į šį klausimą? Ar vadinamas mūsų „geografinis ribotumas“ yra trūkumas ar privalumas? Daug debatų sukėlusios diskusijos tikrai bus įtrauktos į vasario 28-osios dienotvarkę.

Artėjant organizacijai tikrai svarbiai dienai, norėtume akcentuoti – visų mūsų indėlis į organizacijos „aruodą“ turi išskirtinę, neįkainojamą vertę. Belieka „susitarti“ su savo ankšta dienotvarke – tai nėra lengva – bet būtina, bent jau kol dirbam tik iš idėjos.

Kad būtume bent kiek turtingesni – nepatingėkim susimokėti nario mokesčio, be kurio, beje, negalėsite kelti savo kandidatūros ir balsuoti rinkimų metu. O dar šauniau būtų, jei savo pajamų mokesčio 2 procentus paskirtume organizacijos LGAVO „Sugrįžus” visuomeninei, socialinei, kultūrinei ir edukacinei veiklai vystyti (AB SEB LT277044060006166581, kodas 300864542).

Bendraukime ir bendradarbiaukime! Augdami, natūralu, sužinom vis daugiau – kiek daug nežinom, nemokam, o kartu darosi ankšta „kūdikio marškinėliuose“ – didėjantis narių skaičius verčia susistyguoti valdymo formatus, peržiūrėti tęstinumo ir novatoriškumo reikmes…

Vis tiktai viena tiesa išlieka nekintanti – mažas optimistų būrelis gali labai daug! Kiek pasirinksim nuveikti – tai jau priklauso nuo mūsų atsakomybės prieš Lietuvą ir save patį.