LGUVO dalyvavo „Kryptis LIETUVA“ apdovanojimuose

Spalio 30 d. Valdovų rūmuose vyko LR Vyriausybės organizuoto projekto „Kryptis LIETUVA“ apdovanojimai. Paaiškėjo ir buvo apdovanotos geriausios iniciatyvos, kuriomis užsienio lietuviai skatinami grįžti ir dirbti Lietuvoje.

Renginyje taip pat dalyvavo Lietuvių, gyvenusių užsienyje, visuomeninės organizacijos „Sugrįžus“ atstovai.

LGUVO pristatė savo iniciatyvas

LGUVO „Sugrįžus“ Valdovų rūmuose dalyvavo kaip projekto dalyvė, prisijungusi ir pristačiusi savo iniciatyvas, skatinančias tautiečius sugrįžti į savo šalį.

Organizacija atitiko visas projekto „Kryptis LIETUVA“ kategorijas, nes: skatina tautiečius sugrįžti į tėvynę ir dalintis užsienyje įgyta patirtimi, padeda ir konsultuoja norinčius sugrįžti, tiek sugrįžusiems, tiek besidomintiems emigracijos problemomis organizuoja bendrus susitikimus ir diskusijas, renginius ir socialines akcijas. Jau buvo organizuotas ne vienas susitikimas su užsienio lietuvių bendruomenių nariais, teikiant konsultacijas ir patarimus jiems svarstant galimybę sugrįžti.

Plačiau LGUVO pristatymas >>>

„Nesvarbu, prieš kiek mėnesių ar metų yra išvykę mūsų tautiečiai ieškoti laimės svetur, bet noras grįžti namo vis tiek yra išlikęs. Ar sugebėsime sužadinti tą jausmą ir kokiais būdais, priklauso nuo mūsų visų. To teigiamo jausmo, teigiamos emocijos labai reikia. Svarbiausia, kad tas impulsas būtų pasiųstas kiekvienam lietuviui, kuri jis begyventų“, – sakė Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, globojęs projektą.

Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke dėkojo visiems, prisidedantiems prie emigravusių lietuvių pritraukimo atgal į tėvynę. „Pasaulio lietuvių bendruomenės vardu dėkoju Ministrui Pirmininkui už iniciatyvą, skirtą sugrįžtančios Lietuvos išsipildymui. Taip pat sveikinu geriausių idėjų ir iniciatyvų autorius bei tuos, kurie pasirenka sugrįžimą į Lietuvą. Jie parsivežė svetur sukrautą patirtį, praplėtė savo pasaulėžiūrą ir net atsivežė savo kapitalą. Svarbiausia, kad lietuviai ne tik sugrįžtų, bet kad kiekvienas čia Lietuvoje turėtų sąlygas dirbti ir sumokėjęs mokesčius galėtų orai išgyventi bei laimingai auginti čia, Lietuvoje, vaikus“, – kalbėjo D. Henke.

LGUVO sveikina nugalėtojus

„Už paskatinimą sugrįžti ir įsidarbinti Lietuvoje“ apdovanota privati Lino Stankaus iniciatyva „Backto.lt“. Jos organizatoriai rengia konferencijas lietuviams užsienio šalyse, skleidžia sėkmingo verslo Lietuvoje idėjas, padeda rasti partnerių ar potencialių darbdavių tėvynėje.

„Už indėlį konsultuojant sugrįžtančius“ geriausiai įvertintas Migracijos Informacijos Centro portalas sugrįžtantiems www.renkuosiLietuva.lt. Šio centro specialistai asmeniškai konsultuoja norinčius grįžti į Lietuvą ir teikia informaciją apie įsidarbinimą, mokslus ir studijas, integraciją ir kitus klausimus.

„Už pagalbą sugrįžusiems integruotis Lietuvoje“ pagerbti Vilniaus lietuvių namai. Jau 27-erius metus juose laukiami lietuvių kilmės tremtinių ir politinių kalinių palikuonys, užsieniečiai ar Lietuvos piliečiai, atvykę ar grįžę nuolat gyventi Lietuvoje. Čia stengiamasi suvienyti skirtingų tautybių ir religijų žmones, išmokyti juos lietuvių kalbos, kultūros ir tradicijų.

Šie apdovanojimai – tai dalis Globalios Lietuvos forumo „Valstybės ir diasporos partnerystė“. Renginys sukvietė apie 150 dalyvių iš 27 užsienio valstybių ir Lietuvos. Visi jie dvi dienas diskutavo apie užsienyje gyvenančių lietuvių tapatybės ir ryšio su Lietuvą išlaikymą, valstybės ir diasporos bendradarbiavimą, paramą ketinantiems grįžti ir jau sugrįžusiems užsienio lietuviams.

Daugiau apdovanojimų akimirkų >>> (V. Balkūno / 15min.lt nuotr.)